måndag 13 februari 2012

NO appar

Här hittade jag en lista med massor av appförslag som måste undersökas. En hel del av apparna har jag redan men nya intressanta appar kommer hela tiden som måste undersökas.

Animals/Science
  1. ** Jungle Speak: http://itunes.apple.com/us/app/junglespeak/id426470373?mt=8
  2. ** Amazing Creatures: http://itunes.apple.com/us/app/amazing-creatures/id359086807?mt=8
  3. ** Animal Facts HD: http://itunes.apple.com/md/app/animal-facts-hd/id452634059?mt=8
  4. GTT Zoo Lite: http://itunes.apple.com/ne/app/gttzoo-lite/id391622531?mt=8
  5. Solar System Lite: http://itunes.apple.com/is/app/ilearn-solar-system-hd-lite/id406364664?mt=8
  6. Wood Puzzle USA Map for iPad: $ http://itunes.apple.com/us/app/wood-puzzle-usa/id491837432?mt=8
  7. ** Maps
  8. ** Star Walk: $ http://itunes.apple.com/us/app/star-walk-for-ipad-interactive/id363486802?mt=8

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar